Warsztaty ciążowe, dziecięce i biznesowe

STUDYJNE WARSZTATY CIĄŻOWE

Kobieta nosząca w sobie Nowe Życie to niesamowity widok. Pełen światła i harmonii. Miłość, nadzieja, oczekiwanie rysujące się na jej twarzy budują specyficzny nastrój. Jak go uchwycić? Jak sportretować bogactwo uczuć?

Jeśli w pracy fotografa zadajesz sobie podobne pytania lub chciałabyś realizować sesje ciążowe w profesjonalny sposób, a nie masz żadnego doświadczenia w tej dziedzinie ,  lub chcesz się na nowo zainspirować – zapraszam Cię na moje warsztaty. To doskonała okazja, żeby podjąć nowe wyzwanie zawodowe i zmobilizować się do twórczego działania.

Jako fotograf ciążowy podczas sesji łączę w sobie dwie perspektywy – profesjonalistki, starającej się uchwycić w kadrze magię niepowtarzalnej chwili oraz doświadczonej kobiety, która sama przeżyła fenomen ciąży. Z pewnością oba punkty widzenia ukształtowały mój oryginalny styl i charakterystyczny sposób ujmowania tematu. Bazując na dotychczasowej praktyce i zdobytej wiedzy chciałabym Ci przekazać najważniejsze informacje oraz rozbudzić Twoją wrażliwość estetyczną. Moje warsztaty to nie tylko suche fakty, ale również studium przypadku. Będziecie mogli zobaczyć, na czym polega realizacja sesji ciążowej. A w wolnej chwili – pogadać dosłownie o wszystkim.

Każdy z kursantów będzie mógł również pracować indywidualnie z warsztatową Modelką.

Moim najważniejszym celem- jest pokazać Ci – na jak wiele sposobów możesz sfotografować Kobietę w ciąży. Jak wydobyć w kadrach to, co najważniejsze. Jedno mogę Ci obiecać- te warsztaty będą dla ciebie niezapomniane i wrócisz do domu z głową pełną pomysłów. Już ja się o to postaram.

 

HARMONOGRAM WARSZTATÓW CIĄŻOWYCH:

 • 9.00 – 10.00 Wprowadzenie. Omówienie podstawowych zagadnień, takich jak światło, kompozycja i kadrowanie. Dobór odpowiedniego sprzętu i dobór ustawień.
 • 10.00 -10.30 Przygotowanie Modelki do sesji, wybór stylizacji, światła. Ustalenie przebiegu sesji i konkretnych póz.
 • 10.30-12.30 Postprodukcja od A do Z. Jak efektywnie obrabiać zdjęcia w Lightroom i Adobe Photoshop. Jak tworzyć własne, unikatowe akcje. czym warto posiłkować się w obróbce. jak znaleźć swój własny unikalny styl.Wskazówki i porady.
 • 12.30-13.00 Lunch
 • 13.00 – 16.00  Sesja studyjna Mamy- przy świetle stałym i błyskowym. Tworzenie kadrów pełnych magii i miłości. Działanie nieszablonowe.
 • 16.00-17.00 Pytania i odpowiedzi
 • 17.00 – Zakończenie

CENA 1 790 zł/os

 

PORTRET

Dzieci to wspaniałe, autentyczne Istoty, których fotografowanie jest prawdziwą przyjemnością. Mało kto jednak wie, jak stworzyć ich niebanalny i nie oczywisty portret. Taki który wzrusza i pobudza najgłębsze emocje. To właśnie te umiejętności sprawiają, że wyróżniasz się na tle innych fotografów w twoim rejonie.

Dzieci fotografuję od lat 7-dmiu i umiem już rozpoznać, jaki model pracy na sesji muszę przyjąć. Co zrobić i jak rozmawiać, by udało mi się stworzyć najpiękniejsze kadry. Jeśli spotkamy się na wspólnych warsztatach, z chęcią ci o tym opowiem. A na sesji praktycznej po prostu pokaże.

W trakcie warsztatów zwracam szczególna uwagę na emocje i na rozpoznawanie magii. Wiemy, że magia jest wszędzie – trzeba ją jedynie dostrzec. Ponadto, skupiam się na motywach przewodnich, dzięki którym, pragnę razem z Tobą, opowiedzieć wspaniałą historię. Kolejnym etapem warsztatów jest postprodukcja, której zadaniem jest doprowadzić kadr, do takiej postaci jaką sobie obmyśliliśmy. Jest to wisienka na torcie – całej naszej ówczesnej pracy.

HARMONOGRAM WARSZTATÓW DZIECIĘCYCH:

 • 9.00- 10.00 Wprowadzenie. Omówienie podstawowych zagadnień, takich jak światło, kompozycja i kadrowanie. Dobór odpowiedniego sprzętu i dobór ustawień.
 • 10.00 – 12.30 Postprodukcja od A do Z. Jak efektywnie obrabiać zdjęcia w Lightroom i Adobe Photoshop. Jak tworzyć własne, unikatowe akcje. Czym warto posiłkować się w obróbce. Jak znaleźć swój własny unikalny styl.Wskazówki i porady.
 • 12.30 – 13.00 Lunch
 • 13.00 – 13.30 Przygotowanie Modeli do sesji, wybór akcesoriów i światła. Ustalenie przebiegu sesji i konkretnych motywów przewodnich.
 • 13.30 – 16.00 Sesja w studio. Tworzenie wyjątkowych portretów. Każdy z kursantów ma określony czas z modelem i ma do wykonania określone zadanie.
 • 16.00-17.00 Pytania i odpowiedzi
 • 17.00 Zakończenie

CENA  1 790 zł/os

 

WARSZTATY BIZNESOWE

Od  7 lat z sukcesem pracuję jako fotograf dziecięcy i rodzinny, realizując swoje zawodowe powołanie. Wszystkie zdobyte przez ten okres doświadczenia wiele mnie nauczyły. Dzięki nim mogę dziś tworzyć kadry na najwyższym poziomie – zyskujące uznanie nie tylko wśród klientów, ale również w gronie krytyków fotograficznych na całym świecie.

Swoją pracę traktuję jako pasję, ale nie boję się przyznać, że wszystko, co wartościowe – wymaga ogromnego wysiłku.

Trudności, które podczas prowadzenia własnego biznesu udało mi się pokonać oraz zdobyta w ten sposób wiedza to mój kapitał, którym chętnie się z Tobą podzielę. Pytaj, a odpowiem, wyraź swoje wątpliwości, a doradzę. Pokieruję Cię na właściwe tory, żebyś nie marnował swojego cennego czasu na mało znaczące drobiazgi.

Pamiętaj, że fotografia to nie tylko pasja ale i Twoja praca, która musi utrzymać Ciebie i Twoich bliskich. Powiem Ci jak stworzyć swój własny, efektywny biznes. Jak stać się najlepszym na swoim rynku i jak być atrakcyjnym dla swoich Klientów.

Warsztaty kieruje do osób, które pasjonują się fotografią, planują zaistnieć w tej branży albo zajmują się nią zawodowo, ale czują, że w swojej pracy utknęły i potrzebują nowych bodźców. Zwracam się do tych, którzy szukają szukają inspiracji oraz ducha kreatywności – by zacząć tworzyć coś prawdziwie swojego i wyjątkowego.

Czego dowiesz się na warsztatach?

 • Czym jest praca profesjonalnego fotografa?
 • Jak zorganizować sobie miejsce pracy/Jak stworzyć małe profesjonalne studio?
 • Jak efektywnie wykorzystywać czas i radzić sobie z jego brakiem?
 • Jak zacząć budować swoją markę w branży?
 • Jak się promować?
 • Jak przekonać klientów, by wybierali właśnie ciebie?
 • Jak budować trwałe relacje z klientem?
 • Jak rozwijać siebie i swój biznes, aby nie zbankrutować?
 • W jaki sprzęt inwestować, a który najlepiej omijać?
 • Jak się motywować i inspirować?
 • Jak nie dać się zwariować w natłoku obowiązków i oczekiwań klienta?
 • Jak unikać fundamentalnych problemów biznesu fotograficznego?
 • Jak być kreatywnym w fotografii?
 • Jak dostrzec swój własny potencjał i styl?
 • Jakie programy do obróbki warto zakupić?
 • Czym się posiłkować w postprodukcji?
 • Jak zaistnieć wśród konkurencji i nauczyć się ją szanować – by tworzyć zdrowe relacje?
 • Jak być lepszym od siebie samego – każdego kolejnego dnia?

 

 

REKOMENDACJE:

Wszystkie najnowsze rekomendacje można przeczytać na mojej stronie FB pod postami dotyczącymi warsztatów.

Ewa Lis : “Było super. Cieszę się, że mogłam uczestniczyć w warsztatach właśnie u Ciebie Monia. Jesteś najlepsza w tym co robisz. Pełen podziw i szacunek dla Ciebie. Jestem naładowana pozytywną energią i gotowa do działania. Cieszę się też, że poznałam tak świetne fotografki z różnych zakątków Polski. Buziaki dla was:)”

Katarzyna Niemiec: “Moniko jesteś NAJLEPSZA !!!!! Pełen profesjonalizm , zaangażowanie, cudowna atmosfera !. Również wspaniała lekcja photoshopa ze wszystkimi tajnikami obróbki.Już się cieszę na kolejne spotkanie :-))))”

Mariola Skowrońska: “Monika ciesze się, ze mogłam uczestniczyć w tych warsztatach. Bardzo dobra organizacje, przystępnie przekazana wiedza i przemiła atmosfera – z takimi wrażeniami wracałam do domu. Było super”

Magdalena Borys: ” Było REWELACYJNIE !!! Polecam wszystkim którzy się jeszcze zastanawiają czy warto , WARTO !!! Wspaniała atmosfera, niesamowite przeżycie, piękne miejsca, najlepsze kadry no i obróbka której wszyscy są ciekawi, wszystko to znajdziecie u Monika Podolska-Serek . Pełen profesjonalizm. Monia jeszcze raz DZIĘKUJĘ !”

Ksenia Szarek : “Monia, było naprawdę cudnie …..cieszę się niezmiernie z tego,że miałam tą możliwość uczestniczenia w warsztatach ciążowych,na których odkryłaś nam cząstkę swojej pasji……..”

Joanna Stolarczyk : “Moniko jeszcze raz dziękuję za wspaniały weekend. Za możliwość odkrycia wszelkich tajników fotografowania kobiet w ciąży. Te warsztaty będę bardzo miło wspominać”.

Danusia Brożyna: “Monia dziękuje Ci za tyle pozytywnej energii, ogromną dawkę wiedzy i motywacji Emotikon heart Było jak zawsze super”.

Katarzyna Kocur – Kędzierska: “To był cudowny weekend, wspaniała prowadząca, super ekipa, super pary i pogoda też super, jeszcze raz dziękuje”.

Małgorzata Przybylska : “Moniko, było fantastycznie! I nawet załapałyśmy się na śnieżne krajobrazy o których marzyłam. Modelki – Dorotka i Angela piękne, wspaniale pozujące, uśmiechnięte i niezwykle cierpliwe. To był cudowny weekend, pełen inspiracji i olbrzymiej dawki wiedzy, którą się z nami podzieliłaś. Dziękuję Kochana raz jeszcze.”

 

Dodaj komentarz